Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Povratak na Cool School projekt

E-MATICE

Započni novu temu   Odgovori na temu    Cool School - Forum : Ostale teme
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka

abjelis

PostPostano: sri lip 04, 2008 12:25 pm    Naslov: E-MATICE Citiraj i odgovori

Evo još jedne goruće teme: E-MATICE

U tjednim zaduženjima na početku šk.godine potpisali smo se za vođenje pedagoške dokumentacije. Po ZOO i prijedlogu novog zakona je ped.dokumentacija: imenik, razredna knjiga, matična knjiga, svjedodžbe i knjižice. O e-maticama nema ni riječi. Mi smo pisali za prošlo polugodište. Međutim, na sindikalnom sastanku na kojem sam bila prije mjesec dana je rečeno: škola je na početku šk.godine mogla zadužiti informatičare do 6 sati tjedno za održavanje informatičke učionice (u kojih je uključeno vođenje ne-matica). Ako su to napravili, oni uvode e-matice. Ako nisu, tko im je kriv. Naša škola ima informatičarku koja na osnovu tih 6 sati ima punu normu-koju ne odrađuje, i sad opet mi moramo upisivati podatke u tu maticu, iako imamo više od pola kolegica koje računalo ni upalit ne znaju. Ravnatelj im je rekao da onda one plate nekome da im to napravi!!!!
Mi smo danas na sjednici vrištali i rekli ravnatelju da nam pismeno da da moramo to raditi. On je rekao da mu mi pismeno damo da ne moramo. I, da se moramo potpisati da mi to nećemo raditi. Što će od ovoga ispasti, vidjet ćemo.
Kako se to radi u vašim školama?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku

Google
AdSense

PostPostano: sri lip 04, 2008 12:25 pm    Naslov: Molimo kliknite na neki link za potporu projektu. Hvala

[Vrh]

abjelis

PostPostano: sri lip 04, 2008 12:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

I, ne mislil da je e-matica neki problem, već odnos prema nama. Da nemamo administratora, o.k. Ali imamo, i tih 6 sati kolegica uopće nije u školi...već se sve u zadnji čas radi, pa strka, vika...pa neki čudni popodnevni sati, za koje moram 40 kilometara prelazit. I ravnateljev stav. Bez imalo topline, ljudskosti-ajmo sjest i časkom to zajedno napraviti. I svatko bi pristao.
[Vrh]

nbiskup
Moderator

PostPostano: sri lip 04, 2008 3:55 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

abjelis je napisao/la:
I, ne mislil da je e-matica neki problem, već odnos prema nama.

I ravnateljev stav. Bez imalo topline, ljudskosti-ajmo sjest i časkom to zajedno napraviti. I svatko bi pristao.

Problem je i u tome da moramo raditi svakave stvari koje često uzimaju energiju koju bismo mogli usmjeriti u posao za koji smo plaćeni. A kad nam se to nameće na razne načine, a nikad s osjećajem da smo ravnopravni sudionici u obvezama i odlukama, onda takav posao može biti samo gnjavaža.
Zlatna riječ svaka vrata otvara. Samo što je gotovo nikad ne čujemo.

maky

PostPostano: sri lip 04, 2008 5:03 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja sam informatičarka i imam 1 sat tjedno zaduženje za vođenje inf učionice, da ih imam 6 kao spomenuta kolegica vrlo rado bih upisivala te e-matice...ali obzirom da nemam već punu satnicu onda ne bih. U mojoj školi tajnica zajedno s ućiteljem upisuje te podatke u e-maticu, dok u jednoj drugoj skoli znam da to radi informaticar i da isto ima 1 sat tjedno zaduženje a radi 5 sat tjedno na tome .... to mislim da nije u rede ... mozda sam pristrana, vi prosudite ... Embarassed

abjelis

PostPostano: sri lip 04, 2008 5:41 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Slažem se. Šest sati nije malo. Ja odradim pošteno svaki svoj sat, pa čak i više od toga...očekujem i od svojih kolegica isto.
[Vrh]

Tea

PostPostano: sri lip 04, 2008 8:14 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ova tema je sigurno zanimljiva svima jer imamo svi isti problem. Slažem se sa kolegicom Bjeliš i mislim da to nije nikakav problem odraditi samo se trebamo dogovoriti na jedan civiliziran način, a ne da nam se naredi i sve što nam se naredi da moramo odraditi bez pogovora i bez ikakve naknade. Nama kažu da nam to spada pod ostale poslove, a koji sve poslovi u to spadaju nikad nismo doznali pa nam sve trpaju pod taj naziv. Naš informatičar radi privatne poslove, baš ga briga za matice a ravnatelj mu ne može narediti (to je duga priča)i tako je sve na nama.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail

abjelis

PostPostano: sri lip 04, 2008 8:16 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ostale poslove pogledaj u članku 38. Kolektivnog ugovora.
[Vrh]

abjelis

PostPostano: sri lip 04, 2008 8:18 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

-poslovi vezani uz početak i kraj šk.gpdine
-planiranje, programiranje
-izrada priprema
-vođenje pedagoške dokumentacije (a to nije e-matica)
-sudjelovanje u kulturnoj i javnoj djelatnosti škole
-provođenje popravnioh i drugih ispita
-sudjelovanje u provedbi izleta
-briga o kabinetima
-dežurstvo
-suradnja s roditeljima
[Vrh]

abjelis

PostPostano: sri lip 04, 2008 8:20 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

e, i stalno stručno usavršavanje!

na koje nas na kapaljku puštaju.
[Vrh]

mg

PostPostano: sri lip 04, 2008 8:49 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Negdje sam načula da ćemo uskoro osobno dobiti zaporke za ulazak u svoj razred u e-matici i da će se sve ocjene tijekom godine upisivati. Predmetni učitelji će imati zaporku koja će im omogućavati da vide samo svoj predmet kod određenog učenika....
Doviđenja papiri!
[Vrh]

maky

PostPostano: sri lip 04, 2008 9:11 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

A kao mali hakeri nece upasti u te šifre (koje neće biti kao pentagonske) i upisivati ocjene koje oni žele ... nema do starog dobrog rukopisa ... mislim da se to ipak ne može raditi na računalu ... a virusi ... a nestanak struje ... a pad sustava ... itd ... gluposti .... ali najveci problem je strah da ti netko ne provali šifru ... Rolling Eyes

ahorvatek

PostPostano: sri lip 04, 2008 9:19 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Tea je napisao/la:
Ova tema je sigurno zanimljiva svima jer imamo svi isti problem. Slažem se sa kolegicom Bjeliš i mislim da to nije nikakav problem odraditi samo se trebamo dogovoriti na jedan civiliziran način, a ne da nam se naredi i sve što nam se naredi da moramo odraditi bez pogovora i bez ikakve naknade.

Ja imam ravnateljicu koja ima OK odnose sa nama. Nije bezobrazna, hoće nas saslušati itd.
Ali, molim Vas lijepo - može li to njeno OK ponašanje pokriti to što se nama stalno dodaju i dodaju novi poslovi???!!!

Ne kažem da je lijepo ponašanje ranatelja nevažno; sigurno je i te kako važno!!

Ali ljudi,
pa poslovi koje nam nameću, nama treba i platiti,
a ne da rješenje vidite u tome da vas/nas ravnatelj zamoli, pa ako nas je ljubazno i lijepo zamolio, onda je to OK i mi ćemo to napraviti!
Bez veze!

To nam treba platiti i amen!
A pogotovo što se radi o poslovima koji odnose puno vremena!

(I još kad se počne raditi o onim pregledima udžbenika, što niti ne bi trebalo spadati u naš posao... Surprised )

A.

[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice

mg

PostPostano: sri lip 04, 2008 10:25 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pa bilo bi i logično da se bar smanjuje neposredni rad ako već rastu opći poslovi - obrnuta proporcionalnost!
[Vrh]

nbiskup
Moderator

PostPostano: pet lip 06, 2008 6:08 am    Naslov: Citiraj i odgovori

[quote="ahorvatek"]
Tea je napisao/la:

Ne kažem da je lijepo ponašanje ranatelja nevažno; sigurno je i te kako važno!!

Ali ljudi,
pa poslovi koje nam nameću, nama treba i platiti,
a ne da rješenje vidite u tome da vas/nas ravnatelj zamoli, pa ako nas je ljubazno i lijepo zamolio, onda je to OK i mi ćemo to napraviti!
Bez veze!

To nam treba platiti i amen!
A pogotovo što se radi o poslovima koji odnose puno vremena!

(I još kad se počne raditi o onim pregledima udžbenika, što niti ne bi trebalo spadati u naš posao... Surprised )

A.

potpisujem. wav

Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Cool School - Forum : Ostale teme Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Odaberi forum::  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum